O mnie

Nazywam się Tomasz Kardasz, obecnie mieszkam w Świebodzinie. Malarstwem zajmuję się od ponad 12 lat. Poważne malarstwo rozpocząłem od portretów szkicowanych ołówkiem, następnie rozpocząłem malowanie krajobrazów akrylami i olejem na płótnie, aż mój warsztat artystyczny pozwolił mi na realizację autorskich wizji aerografem na wszelkiego rodzaju podłożach. Zaczynałem od naśladowania obrazów znanych artystów, obserwacji przyrody i ludzi, próbując uchwycić na płótnie ich emocje i naturalność. Nieustannie doskonaliłem swój warsztat pod okiem znanych profesorów malarstwa podczas studiów na Wydziale Artystycznym w Poznaniu i nawet po ukończonej edukacji nie zaprzestałem ciągłego rozwoju.

Obecnie zajmuję się malowaniem portretów, obrazów, pomieszczeń, również pokoi dziecięcych, samochodów, kasków czy reklam na murach, szyldach itp. Łączę ze sobą techniki tradycyjnego malarstwa z tzw. „malowaniem powietrznym” – techniką aerografu, dzięki czemu uzyskuję niekonwencjonalne efekty.

Jednym słowem – namaluję wszystko na wszystkim, ponieważ malarstwo to moja pasja, coś czym żyję i z czym związałem moją przeszłość i przyszłość.